Derya ÇOBAN

Ayak Sağlığı

Podolojik Kompleks Bakım

Podolog tarafından uygulanan medikal ayak bakımını 2 kısımda değerlendirdiğimiz uygulamaları kapsayan bakımlardır.

1.kısımda değerlendirdiğimiz Medikal Ayak bakım uygularımız da kişinin genel olarak ayağında problem yoktur. Medikal ayak bakımında;gereksiz dokuya ve tırnağa zarar verici uygulamalardan kaçınılır. Medikal ayak bakımı yaptırmak isteyen,ayağında ağrı şikayeti olmayan kişide tırnaklar sert ve biraz kalın olmalı, tırnak kenar dokuları yada taban dokuları keratoz doku oluşumuna yatkınlığı olmalıdır.

Bu kısmın dışında kalan özellikle tırnakları çok ince olan ve dokularında herhangi bir sertliği olmayan kişiler için medikal ayak bakımı uygun değildir.

Öneriler:

Medikal ayak bakımı önermediğimiz kişiler’e kozmetik amaçlı Pedikür uygulamaları yaptırmalarını öneririz. Kozmetik amaçlı bakımlarda,

  • Tırnaklar düz kesilmeli, tırnak köşeleri törpü yardımı ile ovalleştirilmeli,tırnağın batmaya yatkınlığı var ise bakım bitiminde tırnak köşelerine küçük tampon yerleştirilmeli,

  • Dokular pensle derin temizlenmemeli,topuk bakımları yapılıp ayak nemlendirilmeli.

PODOLOJİK KOMPLEKS BAKIM:

Ayağında birçok problemi olan kişiler için veya Diyabet tanısı almış,kanser tedavisi almış,yaşlı kişiler  için uyguladığımız bakımlardır.

Podolojik kompleks bakımda ayak muayenesi ile birlikte şikayete(nasır,tırnak kalınlaşması,parmak deformasyonu topuk çatlağı) yönelik derinleştirilmiş uygulamaları kapsayan bakımlardır.

Podolojik Kompleks bakımlarda ,ağrıya neden olan problem ortadan kaldırılmaya çalışılırken ayrıca ayağı en bakımlı hale getirmek hedeflenir.

Derya Çoban Ayak Sağlığı ve Podoloji Merkezinde Podolog tarafından uygulamalar yapılır.

Derya Çoban Ayak Sağlığı ve Podoloji Merkezinde, Podolog tarafından ayak muayenesi ile birlikte uygulamaları yapılan,Podolojik Kompleks bakım Medikal olarak yapılan,medikal ayak bakımından daha kapsamlı uygulamalardır.Diyabet hastaları,Geriatrik kişiler,kanser tedavisi görenler,sporcular,askerler için uygun bakımlardır.Özellikle kapsamlı medikal ayak bakımı yani podolojik kompleks bakımda kalınlaşmış tırnaklar,mantar tırnaklar,topukta yoğun kalınlaşma ve topuk çatlakları,nasır, problemi yaşayan kişiler için uygundur.

1535465202-1.jpg
1535465202-4.jpg
1535465202-2.jpg
1535465202-3.jpg
Whatsapp